امام مهدی در کلام معصومین علیهم السلام

امام مهدی در کلام معصومین علیهم السلام

اى پادشه خوبان داد از غم تنهایى           دل بى تو به جان آمد و ت است که بازآیى

  

انتظار، در کلام الهی

"وَعَدَ اللّه ُ الَّذِینَ ءَامَنُواْ مِنکُمْ وَعَمِلُواْ الصَّـلِحَـتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِى الاْءَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِن  َبْلِهِمْ وَلَیـُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِى ارْتَضَى لَهُمْ وَلَیُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِى لاَ یُشْرِکُونَ بِى شَیْئاً وَمَن کَفَرَ بَعْدَ ذَلِکَ فَأُوْلَـآئِکَ هُمُ الْفَـسِ ُونَ"[1].

خداوند به دین باوران مسلمانى که کارهاى شایسته و نیک انجام دهند، وعده داده است که به طور حتم آنان را فرمانروایانِ زمین گرداند،... و زمینه لازم براى حکومتِ دین در جامعه و نفوذِ آیینِ خداپسندانه را برایشان فراهم آورده، و امنیت و آرامش را جایگزین ترس ها و نگرانى ها سازد...

 

 

 

 

 

 

 

انتظار، در سخن پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم

أبشرکم بالمهدى یبعث فى أمتى على اختلاف من الناس و زلازل فیملأ الأرض قسطا و عدلا کما ملئت جورا و ظلما، یرضى عنه ساکن السماء و ساکن الأرض یقسم المال صحاحا، فقال له رجل: ما صحاحا؟ قال: بالسویة بین الناس‏... [2]"

شمارا به مهدى م ده مى دهم، آن گاه که مردمان با هم اختلاف یابند و ناامنیها و دل نگرانى ها آنان را در بر گیرد، بپا مى خیزد، و عدل و داد را در دنیایى که آکنده از ظلم و ستم گشته، مى گستراند. و اموال (داراییها و امکانات ا تصادى) را به طور مساوى بین همه ت سیم مى کند، (و این چنین است که) اهلِ آسمان و ساکنان زمین از او خشنود مى شوند.

 

.امام على علیه السلام :

اصبغ نُباته که از شاگردان و یاران آن حضرت است مى گوید: روزى نزد امیر مؤمنان علیه السلام رفتم، دیدم در فکر فرو رفته است و با انگشت بر زمین خط مى کشد. گفتم: اى امیر مؤمنان! چه شده است که در فکر فرو رفتید؟... امام فرمود: در مولودى مى اندیشم که از نسل من است و او "مهدى" است که زمین را از عدل و داد پر مى کند پس از آن که از ستم و بیداد پُر و لبریز شده باشد...[3] "

 

2.امام حسن علیه السلام :

... (امام)  ائم که (هنگام ظهورش)، حضرت عیسى از آسمان فرود مى آید و پشت سر او نماز مى گذارد... تولدش از مردمان پنهان است و از چشم ها غایب مى شود... او نهمین فرزند برادرم حسین است و فرزند بهترین زنان. عمرى طولانى دارد، و خداوند او را (در زمین) آشکار مى سازد در سیماى انسانى چهل ساله، تا همگان بدانند که خداوند بر هر کارى  ادر است.[4]  "

 

 

/ 1 نظر / 14 بازدید
سالار

سلام و درود به تو دوست عزیز هیچ فکر میکردی به این زودی سایتت بازدید کننده داشته باشه ولی من اومدم و دلم می خواد دوستامم بیان اگر لطف کنی لینک منو تو سایتت بزاری بهت قول میدم زود لینکتو به سایتم اضافه کنم حالا اگر لطف کنی ممنون میشم http://linkche.persianblog.ir تبادل لینک عزیز جان منتظرم