عاشورا وانتظار

سخنرانی آیت الله استادی در همایش عاشورا و انتظار

 

آیت‌الله رضا استادی ,عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم در همایش عاشورا و انتظار که باحضور جمعی از فضلا و طلاب حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به آیات و روایات گفت: مخالفت با دین و دین‌داری از قبل از بعثت رسول خدا(ص) بوده است و تاکنون نیز ادامهدارد.
ایشان امامت و ولایت را ادامه بعثت پیامبر اعظم(ص)دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه بعد از رحلت رسول اکرم(ص) نوعی انحراف در جامعه بهوجود آمد که امام حسین(ع) با نهضت عاشورا درصدد جلوگیری از این خط انحرافی برآمد.
ایشان همچنین با بیان این‌که وعده الهی حکومت صالحان درجهان و حاکمیت عدل و پاکی در جهان است اظهار داشت: آن‌چه می‌تواند مردم را به وعدهالهی نزدیک کند احیاء و گسترش حادثه کربلا و عاشورا است.
وی عزاداری و لعنظالم را از عوامل زنده نگه داشتن عاشورا ذکر کرد و بیان داشت: باید ظالم را لعننمود و این لعن شامل حال کسانی می‌شود که در طول تاریخ ظلم کردند و حتی شامل کسانیمی‌شود که امروز با حاکمیت دین خدا در جهان مخالفت می‌کنند.
ایشان در عینحال گفت: عزاداری و لعن تنها کافی نیست، بلکه باید در انتظار تحقق وعده الهی باشیمو این جاست که عاشورا و انتظار با یکدیگر پیوند می‌یابد.
امام جمعه موقت قمدر ادامه عاشورا و انتظار را مقدمه وعده الهی دانست و تصریح کرد: اگر عاشورا وانتظار توامان باشد وعده الهی محقق خواهد شد و زمان تحقق وعده الهی نیز به خودعاشوراییان و منتظران بستگی دارد.
آیت‌الله  استادی با بیان این که باید حالت انتظار در جهان فراگیر شود تا وعده الهی محقق گردد، تأکید کرد: باید تلاش نماییم با عاشوراو انتظار خودسازی نماییم و زندگی خود را به گونه‌ای بسازیم که در زمان ظهور امامزمان(عج) از جمله یاران ایشان قرار گیریم.
این استاد حوزه علمیه در پایانگفت: عاشورا و انتظار با یکدیگر پیوند خورده‌اند و اگر اهداف قیام امام حسین(ع) وآرمان‌های امام زمان(عج) مورد توجه قرار گیرد، وعده الهی محقق خواهد شد که وظیفه مافراهم نمودن مقدمات آن وعده الهی است.

/ 2 نظر / 16 بازدید
آيه هاي دلنشين

سلام دوست عزيز هيچ شده دلت بخواهد روزي يك آيه مهمان خدايت باشي؟ اگه دوست داري يه سر بيا خونهء خودت... آيه هاي دلنشين روي يك آيه بخوان و زمزمه كن.. شايد به دل تو هم نشست... و با ما همنشين شدي... شايد بد نباشد هر روز صبحمان را با كليك آيه هاي دلنشين و زمزمه يك جمله از خدايمان نوراني كنيم... اگر موافقي هر روز يك كليك نوراني با ما باش يا علي