موعود

(((بسم الله رحمن الرحیم))) اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراًوَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برحمتک یا ارحم راحمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

 

.امام حسین علیه السلام

اگر از دنیا یک روز (بیش) با ى نمانده باشد، خداوند آن روز را دراز گرداند، تا مردى از فرزندان من  یام کند، و زمین را از عدل و داد لبریز کند، پس از آن که از ستم و ظلم پُر شده باشد. این چنین از پیامبر شنیدم[5] "

 

4.امام سجاد علیه السلام :

... بى تردید، مردم زمان غیبت مهدى، که امامت او را باور دارند، و منتظر ظهور اویند، از مردمان دیگر زمان ها برترند؛ چون خداى بزرگ، به آنان ع ل و درک و فهمى داده است که غیبت برایشان چون ظهور است. خداوند آنان را، در آن زمان، همپایه مجاهدان شمشیر زن زمان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم  رار داده است و اینانند اخلاص گزاران وا عى، و شیعیان راستین ما، و دعوت کنندگان مردم به خدا (و به دین خدا)، آشکار و پنهان.[6] "

 

 

 

 

 

5.امام باقر علیه السلام :

محمّدبن مسلم (که از شاگردان امام با ر و امام صاد  علیه السلام است) مى گوید: از امام با ر علیه السلام پرسیدم درباره  ائم که هر گاه  یام کند چه روشى در پیش مى گیرد؟ امام فرمود: روش پیامبر را تا اسلام را حاکم سازد. گفتم:

روش پیامبر چه بود؟ امام فرمود: آنچه در (نظام ها و آیین) جاهلیت بود باطل کرد، و عدالت میان مردمان حاکم ساخت. و چنین است (امام)  ائم علیه السلام آنگاه که  یام کند آنچه را (از راه و روش ها میان مردم) در زمان پیش از ظهور رایج بوده است، زیر پا مى نهد، و آیین دادگرى را برپا مى دارد.[7] "

 

6.امام صادق  علیه السلام :

کسانى که در حالت انتظار دولت  ائم، از جهان درگذرند، مانند کسانى اند که در خدمت (امام)  ائم باشند. امام، پس از این سخن مکثى کرد، سپس فرمود: بلکه مانند کسانى اند که در رکاب (امام) مهدى علیه السلام شمشیر زده باشند. سپس فرمود: نه به خدا سوگند، اینان مانند آن کسانند که در خدمت پیامبر به شهادت رسیده باشند.[8] "

چشم به راهِ امرِ ( یام و ان لاب) امام خود باش، در هر شب و هر روز، زیرا که خدا در هر روز کارى کند و کارى، او را از کارى دیگر باز ندارد...[9] "