موعود

(((بسم الله رحمن الرحیم))) اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراًوَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برحمتک یا ارحم راحمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

عاشورا وانتظار

سخنرانی آیت الله استادی در همایش عاشورا و انتظار

 

آیت‌الله رضا استادی ,عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم در همایش عاشورا و انتظار که با حضور جمعی از فضلا و طلاب حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به آیات و روایات گفت: مخالفت با دین و دین‌داری از قبل از بعثت رسول خدا(ص) بوده است و تاکنون نیز ادامه دارد.
ایشان امامت و ولایت را ادامه بعثت پیامبر اعظم(ص) دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه بعد از رحلت رسول اکرم(ص) نوعی انحراف در جامعه به وجود آمد که امام حسین(ع) با نهضت عاشورا درصدد جلوگیری از این خط انحرافی برآمد.
ایشان همچنین با بیان این‌که وعده الهی حکومت صالحان در جهان و حاکمیت عدل و پاکی در جهان است اظهار داشت: آن‌چه می‌تواند مردم را به وعده الهی نزدیک کند احیاء و گسترش حادثه کربلا و عاشورا است.
وی عزاداری و لعن ظالم را از عوامل زنده نگه داشتن عاشورا ذکر کرد و بیان داشت: باید ظالم را لعن نمود و این لعن شامل حال کسانی می‌شود که در طول تاریخ ظلم کردند و حتی شامل کسانی می‌شود که امروز با حاکمیت دین خدا در جهان مخالفت می‌کنند.
ایشان در عین حال گفت: عزاداری و لعن تنها کافی نیست، بلکه باید در انتظار تحقق وعده الهی باشیم و این جاست که عاشورا و انتظار با یکدیگر پیوند می‌یابد.
امام جمعه موقت قم در ادامه عاشورا و انتظار را مقدمه وعده الهی دانست و تصریح کرد: اگر عاشورا و انتظار توامان باشد وعده الهی محقق خواهد شد و زمان تحقق وعده الهی نیز به خود عاشوراییان و منتظران بستگی دارد.
آیت‌الله  استادی با بیان این که باید حالت انتظار در جهان فراگیر شود تا وعده الهی محقق گردد، تأکید کرد: باید تلاش نماییم با عاشورا و انتظار خودسازی نماییم و زندگی خود را به گونه‌ای بسازیم که در زمان ظهور امام زمان(عج) از جمله یاران ایشان قرار گیریم.
این استاد حوزه علمیه در پایان گفت: عاشورا و انتظار با یکدیگر پیوند خورده‌اند و اگر اهداف قیام امام حسین(ع) و آرمان‌های امام زمان(عج) مورد توجه قرار گیرد، وعده الهی محقق خواهد شد که وظیفه ما فراهم نمودن مقدمات آن وعده الهی است.