موعود

(((بسم الله رحمن الرحیم))) اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراًوَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برحمتک یا ارحم راحمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

عکس هفته


 

11

.امام حسن عسکرى علیه السلام :

سپاس خدایى را که پیش از مرگم جانشینم را به من نمایاند. جانشینى که شبیه ترین انسان ها به پیامبر است در خل ت و اخلا . خداوند او را در دوران غیبت (از بلاها) حفظ مى کند، سپس او را آشکار مى سازد. او سراسر زمین را از عدالت پُر مى کند، پس از این که از ظلم و ستم لبریز شده باشد. [14] "

 

منابع:

[1] - سوره نور، آیه 55.

 

[2] - فضائل الخمسة من الصحاح الستة، ج‏3، ص: 337

[3] - کمال الدین، 1/289.

[4] - کمال الدین، 1/316.

[5] - کمال الدین، 1/318.

[6] - منتخب الاثر/ 244.

[7] - تهذیب 6/154.

[8] - بحارالانوار 52/126.

[9] - مکیال المکارم 2/157.

[10] - کمال الدین 2/369.

[11] - کمال الدین 2/372.

[12] - کمال الدین 2/378

 

[13] - کمال الدین 2/383.

[14] - کمال الدین 2/409.


 

7.امام کاظم علیه السلام :

... خداوند براى دوازدهمین (امام) از خاندان ما هر دشوارى را آسان مى گرداند، و به دست او هر جبّار و زورگوى سرسختى نابود مى شود، و هر شیطان سرکشى نابود مى گردد.[10] "

 

8.امام رضا علیه السلام:

دِعْبِل خُزاعى (شاعر نامدار شیعى) مى گوید:  صیده خود را در حضور امام رضا علیه السلام خواندم، چون به این شعرها رسیدم: امامى از آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم ، به ی ین خروج خواهد کرد، او به تأیید اسم اعظم الهى و برکت نصر آسمانى به پا مى خیزد و ح  و باطل را از هم جدا مى کند، و همه را بر شادخوارى ها، و کین توزى ها، کیفر مى دهد. (در این هنگام) امام رضا علیه السلام به شدّت گریست، آنگاه فرمود: "اى دِعْبل! روحُ ال ُدُس به زبان تو سخن گفته است. آیا مى دانى این امام چه کسى خواهد بود؟" گفتم نه (شخص او را نمى شناسم)، لیکن شنیده ام که امامى از شما خاندان پیامبر خروج مى کند، و زمین را از عدل و داد لبریز مى سازد.

امام رضا علیه السلام فرمود: "پس از من فرزندم محمّد (جواد) امام است. پس از محمّد فرزندش على، امام است. پس از على (هادى) فرزندش حسن، امام است و پس از حسنِ (عسکرى)، فرزندش حجتِ  ائم خواهد بود.

اوست که در زمان غیبت (مردمان) چشم به راه اویند، و در زمان ظهور همه مطیع او گردند. او زمین را پر از عدل و داد مى کند، پس از آن که پر از ظلم و ستم شده باشد...[11] "

 

 

.امام جواد علیه السلام :

عبدالعظیم حسنى (که از یاران آن امام است) مى گوید: به امام جواد علیه السلام گفتم: امیدوارم که شما  ائم خاندان پیامبر باشى که زمین را از عدل و داد آکنده مى کند... امام فرمود: همه ما  ائم به امر خداى بزرگیم... لیکن آن  ائمى که خداوند، به دست او زمین را از کافران و منکران پاک مى گرداند، و سراسر گیتى را از عدالت سرشارمى سازد او کسى است که تولدش از مردم پنهان خواهد بود، و خود او از چشم ها غایب مى شود...[12] "

 

  

10.امام هادى علیه السلام :

امام پس از من، فرزندم حسن است و پس از رحلت فرزندش (امام)  ائم است که زمین را از عدل و داد پُر مى کند، پس از آن که از ظلم و بیداد لبریز شده باشد.[13] "

 

 


 

.امام حسین علیه السلام

اگر از دنیا یک روز (بیش) با ى نمانده باشد، خداوند آن روز را دراز گرداند، تا مردى از فرزندان من  یام کند، و زمین را از عدل و داد لبریز کند، پس از آن که از ستم و ظلم پُر شده باشد. این چنین از پیامبر شنیدم[5] "

 

4.امام سجاد علیه السلام :

... بى تردید، مردم زمان غیبت مهدى، که امامت او را باور دارند، و منتظر ظهور اویند، از مردمان دیگر زمان ها برترند؛ چون خداى بزرگ، به آنان ع ل و درک و فهمى داده است که غیبت برایشان چون ظهور است. خداوند آنان را، در آن زمان، همپایه مجاهدان شمشیر زن زمان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم  رار داده است و اینانند اخلاص گزاران وا عى، و شیعیان راستین ما، و دعوت کنندگان مردم به خدا (و به دین خدا)، آشکار و پنهان.[6] "

 

 

 

 

 

5.امام باقر علیه السلام :

محمّدبن مسلم (که از شاگردان امام با ر و امام صاد  علیه السلام است) مى گوید: از امام با ر علیه السلام پرسیدم درباره  ائم که هر گاه  یام کند چه روشى در پیش مى گیرد؟ امام فرمود: روش پیامبر را تا اسلام را حاکم سازد. گفتم:

روش پیامبر چه بود؟ امام فرمود: آنچه در (نظام ها و آیین) جاهلیت بود باطل کرد، و عدالت میان مردمان حاکم ساخت. و چنین است (امام)  ائم علیه السلام آنگاه که  یام کند آنچه را (از راه و روش ها میان مردم) در زمان پیش از ظهور رایج بوده است، زیر پا مى نهد، و آیین دادگرى را برپا مى دارد.[7] "

 

6.امام صادق  علیه السلام :

کسانى که در حالت انتظار دولت  ائم، از جهان درگذرند، مانند کسانى اند که در خدمت (امام)  ائم باشند. امام، پس از این سخن مکثى کرد، سپس فرمود: بلکه مانند کسانى اند که در رکاب (امام) مهدى علیه السلام شمشیر زده باشند. سپس فرمود: نه به خدا سوگند، اینان مانند آن کسانند که در خدمت پیامبر به شهادت رسیده باشند.[8] "

چشم به راهِ امرِ ( یام و ان لاب) امام خود باش، در هر شب و هر روز، زیرا که خدا در هر روز کارى کند و کارى، او را از کارى دیگر باز ندارد...[9] "

 

 

 


امام مهدی در کلام معصومین علیهم السلام

امام مهدی در کلام معصومین علیهم السلام

اى پادشه خوبان داد از غم تنهایى           دل بى تو به جان آمد و ت است که بازآیى

  

انتظار، در کلام الهی

"وَعَدَ اللّه ُ الَّذِینَ ءَامَنُواْ مِنکُمْ وَعَمِلُواْ الصَّـلِحَـتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِى الاْءَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِن  َبْلِهِمْ وَلَیـُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِى ارْتَضَى لَهُمْ وَلَیُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِى لاَ یُشْرِکُونَ بِى شَیْئاً وَمَن کَفَرَ بَعْدَ ذَلِکَ فَأُوْلَـآئِکَ هُمُ الْفَـسِ ُونَ"[1].

خداوند به دین باوران مسلمانى که کارهاى شایسته و نیک انجام دهند، وعده داده است که به طور حتم آنان را فرمانروایانِ زمین گرداند،... و زمینه لازم براى حکومتِ دین در جامعه و نفوذِ آیینِ خداپسندانه را برایشان فراهم آورده، و امنیت و آرامش را جایگزین ترس ها و نگرانى ها سازد...

 

 

 

 

 

 

 

انتظار، در سخن پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم

أبشرکم بالمهدى یبعث فى أمتى على اختلاف من الناس و زلازل فیملأ الأرض قسطا و عدلا کما ملئت جورا و ظلما، یرضى عنه ساکن السماء و ساکن الأرض یقسم المال صحاحا، فقال له رجل: ما صحاحا؟ قال: بالسویة بین الناس‏... [2] "

شمارا به مهدى م ده مى دهم، آن گاه که مردمان با هم اختلاف یابند و ناامنیها و دل نگرانى ها آنان را در بر گیرد، بپا مى خیزد، و عدل و داد را در دنیایى که آکنده از ظلم و ستم گشته، مى گستراند. و اموال (داراییها و امکانات ا تصادى) را به طور مساوى بین همه ت سیم مى کند، (و این چنین است که) اهلِ آسمان و ساکنان زمین از او خشنود مى شوند.

 

.امام على علیه السلام :

اصبغ نُباته که از شاگردان و یاران آن حضرت است مى گوید: روزى نزد امیر مؤمنان علیه السلام رفتم، دیدم در فکر فرو رفته است و با انگشت بر زمین خط مى کشد. گفتم: اى امیر مؤمنان! چه شده است که در فکر فرو رفتید؟... امام فرمود: در مولودى مى اندیشم که از نسل من است و او "مهدى" است که زمین را از عدل و داد پر مى کند پس از آن که از ستم و بیداد پُر و لبریز شده باشد...[3] "

 

2.امام حسن علیه السلام :

... (امام)  ائم که (هنگام ظهورش)، حضرت عیسى از آسمان فرود مى آید و پشت سر او نماز مى گذارد... تولدش از مردمان پنهان است و از چشم ها غایب مى شود... او نهمین فرزند برادرم حسین است و فرزند بهترین زنان. عمرى طولانى دارد، و خداوند او را (در زمین) آشکار مى سازد در سیماى انسانى چهل ساله، تا همگان بدانند که خداوند بر هر کارى  ادر است.[4]  "